Розробки уроків

За даними посиланнями доступні файли на Google Диск з розробками уроків за вказаними темами:

1. Школа, клас, учні. Практичне ознайомлення із складовою  таблицею.
2. Розрізнення предметів за розміром і кольором. Знайомство з кубиками Зайцева
3. Закріплення вивчених букв. Вправи на виразне читання. Логічний наголос.
4. Повторення вивчених букв. Робота з дитячою книжкою.   Українська народна казка «Рукавичка»
5. Незвичайна дружба. Г.Тютюнник

Також деякі з них можна переглянути нижче.



Розробки уроків
Тема: Повторення вивчених букв. Робота з дитячою книжкою.   Українська народна казка «Рукавичка»
Мета: Вчити дітей самостійно працювати з книжкою; закріпити уявлення про книгу, яка складається з одного твору. Виробляти навички виразного читання, розвивати зв’язне мовлення учнів, уміння слухати та співпереживати героям казки. Ознайомити з конструктивними особливостями книжки. Виховувати бережливе ставлення до книги та інтерес до усної народної творчості.
Хід уроку
І. Організація класу

Доброго ранку, діти!
Всі готові нове вчити?
Що ж, тоді часу не гаєм
І урок розпочинаєм.

      ІІ. Мотивація навчальної діяльності

-          Скажіть, будь ласка, на уроках читання ми вчимо букви, учимось читати, а для чого це нам потрібно? (Відповіді дітей).
-          Про це навіть написано віршик:
Як добре уміти читати,
Не потрібно маму прохати,
Не потрібно прохати сестричку:
                    - Прочитай казочку про лисичку.
Не потрібно прохати ні тата, ні брата,
А взяти книжку і прочитати.

ІІІ. Повторення вивчених букв. Підготовчі до читання вправи

1.                Вправи на розвиток зорового простору:
«Буквена таблиця»

Е
Н
В
І
Р
А
Т
Ш
С
Л
У
М
И
К
П
О

 - У таблиці записані всі букви, які ми вже вивчили. Прочитайте спочатку букви, які позначають голосні звуки, а потім ті, які позначають приголосні.
2.                Дихальні вправи: - Набрали повітря – вдих, на видих читаємо по одному рядочку з таблиці.
3.                Вправи для очей:
 - Подивіться вгору – вниз, ліворуч – праворуч, по колу.
 - Закрийте на хвилинку очі і уявіть, що ви потрапили в чарівний казковий ліс. Кого ви там зустріли? Опишіть його. (Розповіді дітей)
4.                В гостях у сороки Наталки.
-  На уроках читання ми вивчили вже багато скоромовок. Давайте проведемо конкурс – хто краще і швидше розкаже одну з них.

5.                Робота в парах.
- Ви отримали конверти. Завдання : прочитати слова за стрілочками.
ко – ро – ва
!        !      !
за    са      та

      ІV. Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми та мети уроку

-                Діти, з якою казочкою ми познайомились на попередньому уроці позакласного читання? («Колобок»).
-                А які ще книжечки, в яких вміщена одна казка ви зустрічали?
-                Покажіть книжечки, які ви сьогодні принесли на урок і розкажіть про свої улюблені казочки. (Виставка книг і розповіді дітей).
-                Сьогодні на уроці ми будемо читати це одну українську народну казочку. Але яку, ви дізнаєтесь, коли виконаєте завдання мудрої сови (іграшка). Сова довго думала, мудрувала і вирішила заховати назву казки між іншими літерами. А вам залишила підказку – телеграму: «Щоб назву казочки знайти, спробуй кожне третю букву обвести».
-                Давайте спробуємо розшифрувати це слово.
Завдання: ЕНРВІУТОКЛІАСМВОШИПЕЧТСКЛМА
-          Так, це казка «Рукавичка». Ми будемо її слухати, читати та інсценізувати.
-          Давайте пригадаємо героїв цієї казки, а допоможе нам в цьому ще одне завдання мудрої сови.

Підказка – телеграма: «Щоб звіряток всіх впізнати, треба букви повставляти».

М…ШК…             Ж…БК…             З…ЙЧ…К             Л…С…ЧК…
В…ВЧ…К             К…Б…Н             В…ДМ…ДЬ

- Тож слухайте казочку «Рукавичка» і запам’ятовуйте, що трапилось з цими звірятками.

V. Робота над казкою

1. Читання вчителем вголос української народної казки «Рукавичка».
2. Словникова робота:
- Чи трапились вам якісь незрозумілі слова?
3.Робота над змістом казки. Перевірка усвідомлення:
- Сподобалась вам казочка?
- Хто з вас знав її раніше? Звідки?
- Скажіть, а як рукавичка опинилася в лісі? Як ви думаєте, чому дідусь не помітив, що загубив рукавичку?
- Які звірята і в якому порядку знайшли рукавичку?
- Що питали всі звірята? (А хто-хто в цій рукавичці живе?).
- Давайте пригадаємо, що відповідали інші? (Вчитель перечитує, а діти хором повторюють: «Я- мишка-шкряботушка, я – жабка-скрекотушка, я – зайчик-побігайчик, я – лисичка-сестричка, я – вовчик-братик, я – кабан-іклан. А ти хто?).
- Чи довго звірята жили в рукавичці?

- Чи шкода вам звірят? Чому?
- Якби це була ваша казочка, який би кінець ви придумали? Давайте пофантазуємо.
4. Гра на уважність.
- Мудра сова надіслала нам ще одну телеграму: «Хочу я неодмінно знати, чи зможете ви всіх звірят по порядку назвати?»
(Вчитель виставляє малюнки з персонажами казки. Завдання – розташувати їх в такому порядку, як вони потрапляли до рукавички.)

VІ. Фізкультхвилинка

- Засиділись ми, малята, треба трішки пострибати.
(Виконання вправ, що імітують рухи різних тварин).
VІІ. Робота з дитячою книгою

1. Розгляд книжки з вибірковим перечитуванням епізодів казки.
- Діти, перш, ніж перейти до розгляду книжки, я вам розкажу про її будову. Кожна книжка має обкладинку, яка повідомляє читачу назву книги, служить засобом художнього оформлення. Обкладинку потрібно розглядати з чотирьох сторін. Вона може повідомляти прізвище автора, назву книги, видавництво та інше. Читати обкладинку треба зверху вниз (Вчитель демонструє, як це треба робити). Оформлення обкладинки залежить від змісту твору і буває найрізноманітнішим. (Вчитель показує різні видання казки «Рукавичка»).
- Зараз розглянемо книжку всі разом. Починаємо з обкладинки. Тут написана назва книжки. (Читають хором).
- Що означає слово «рукавичка» - назву предмета, ознаки чи назву дії? На яке питання відповідає це слово?
- Покажіть на обкладинці героїв казки.
- Малюнки в книжечці називаються ілюстрації. Давайте подивимось ілюстрації в нашій книжці. (Обговорення кожної ілюстрації. Розгляд книжки посторінково. Вибіркове читання епізодів казки.)
- Ми переглянули книжку. Скільки в ній казок? Чи можемо ми цю книжку поставити в куточку читання поруч з тими, що ви відшукали вдома? Чому? (Можемо, тому що в ній одна казка.)

VІІІ. Інсценізація казки «Рукавичка»

Мудра сова надіслала нам це одну телеграму: «Ти шапочку-маску на голову вдягни і свою казочку створи».
  
1.                Розподіл ролей.
2.                Обговорення театрального дійства, інструктаж.
3.                Інсценізація. (Вчитель читає слова автора, діти – грають ролі тварин, намагаючись голосом та інтонацією передати характер свого персонажа.)

ІХ. Закріплення вивченого

1.                Гра «Швидко скажи, кого як називали» (Доповни назви).
Мишка – (шкряботушка).
Жабка – (скрекотушка).
Зайчик – (побігайчик).
Лисичка – (сестричка).
Вовчик – (братик).
Кабан – (іклан).
Ведмідь – (набрідь).
- Скільки тварин було у казочці? Порахуй.

      Х. Підсумок уроку

- Яку казочку ми сьогодні читали? Хто її написав?
- Чому учить ця казка?
- Чи цікаво було на уроці? Що сподобалось?
- Дома розповісте цю казочку батькам, а на групі продовженого дня намалюєте до неї ілюстрації

«Ось і казочці кінець,
А хто звірятам допомагав –
Той сьогодні молодець»
- Це остання телеграма нашої мудрої сови. Дякую вам за урок.


Немає коментарів:

Дописати коментар